web analytics

Jak wyglądają zajęcia sportowe dla dzieci CrossKids i CrossTeens?

CrossKids – co to jest?

CrossKids, czyli zajęcia sportowe angażujące całe ciało – to przekrojowa forma ruchu, gwarantująca wszechstronny rozwój Twojego dziecka.  W czasie zajęć Twoje dziecko, bez względu na wiek (trenujemy w grupach 4-7, 8-12 oraz 13+) poprzez świetną zabawę nauczy się wielu cennych umiejętności i zachowa zdrowe, sprawne ciało na długie lata!

Co wyróżnia nasze zajęcia na tle innych?

Nasze zajęcia CrossKids bazują na poprawnej mechanice ruchu, dbając o to, aby wykształcić w dzieciach zainteresowanie do bycia aktywnym przez całe życie. Kładziemy nacisk na dobry, zdrowy ruch przez całe dzieciństwo i lata dorastania, tak aby w dorosłym życiu Twoje dziecko zachowało aktywny styl życia i umiejętności poruszania się w świadomy sposób, zachowując przy tym sprawne ciało, które będzie dużo odporniejsze na choroby i potencjalne urazy.  Dodatkowo trenujemy w małych grupach – w odróżnieniu od miejsc, gdzie na sali przebywa jednocześnie 30-40 dzieciaków, u nas grupa liczy maksymalnie 12 uczestników. To daje nam pewność, że znamy możliwości ruchowe Twojego dziecka i możemy zadbać o odpowiedni jego rozwój.

Na co kładziemy największy nacisk?

Nasze zajęcia kładą nacisk na rozwój umiejętności ruchowych zgodnie z zasadą, że bezpieczeństwo i zdrowe nawyki są najważniejsze. Badania wskazują również na to, iż zajęcia CrossKids pozytywnie wpływają na osiągnięcia szkolne i akademickie dzieci, które są aktywne przez cały okres dzieciństwa.

Co oprócz tego?

Trening CrossKids ma być DOBRĄ zabawą dla wszystkich grup wiekowych. Zabawa oznacza dostarczenie aktywnej alternatywy dla “siedzących” zajęć, co w praktyce oznacza mniejszą otyłość wśród dzieci uczęszczających na zajęcia CrossKids i wszechstronny lepszy stan zdrowia naszych dzieci. Co więcej, potrzeby drugoklasistów i zapaśników szkół wyższych różnią się jedynie stopniem a nie rodzajem – stosujemy podobne metody dla wszystkich, jednak program jest “skalowalny” dla każdego wieku lub poziomu doświadczenia i uwzględnia zróżnicowany stan dojrzałości, który można znaleźć w każdej klasie pełnej dzieci. CrossKids został zaprojektowany jako program minimalistyczny -często wymaga niewielkiego lub żadnego sprzętu, umożliwiając szerokiej gamie grup społeczno-ekonomicznych możliwość bycia sprawnym fizycznie i fizycznie przez całe życie.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko było zdrowe, sprawne i aktywne przez całe życie – zapisz je na CrossKids. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other